Második nap, október 18

Első nap

2018.október.18, csütörtök

Polgármesteri Hivatal, előtér

08:30-09:30
Regisztráció

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

09:30-10:00
Megnyitó beszédek

  • • Bihari Béla elnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Gnome Design)
  • • Tóth László főkonzul (Csíkszereda Főkonzulátusa)
  • • Gálfi Árpád polgármester (Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala)
  • • Simon Károly koordinátor (U-Hub)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

10:00-11:30
Digitális Székelyföld
Plenáris  előadások

Előadók:

  • • Egyed Zoltán, Site Reliability Engineer (Google – San Francisco), alelnök (Szilícium-völgyi Innovációs és Tudományos Társaság): Mi hoz a következő 3 év?
  • • Erdélyi Rudolf Zalán, vezérigazgató (Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt): A Digitális Jólét Program határon túli kiterjesztése
  • • Porcsalmi Bálint, ügyvezető elnök (RMDSZ): TransylvaniaNOW 

Moderátor:
Rácz Attila, alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

11:30-12:00
Kávészünet

12:00-13:15
Digitális Székelyföld
Plenáris  előadások

Előadók:

  • • Amberger Árpád, vezérigazgató (Globmax Zrt): Az önkormányzati döntéshozatal informatikai támogatása, Önkormányzati TV
  • • Szélyes Levente, ügyvezető (Softech Kft): Nem csak a 20 éveseké az IT világ
  • • Beke Zoltán, ügyvezető (Mortoff Kft): Ipar 4.0
  • • Szőcs Endre, alelnök (Romániai Magyar Közgazdász Társaság): Fintech szemelvények az RMKT Vándorgyűlésről
  • • Szakács-Paál István, menedzser (Harghita Business Center): IT központ Székelyudvarhelyen – a Harghita Business Center jövőképe
  • • Bartis Botond, országos eladási igazgató (Goodwill Consulting): IT&C fejlesztések finanszírozási lehetőségei

Moderátor:
Rácz Attila, alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Helyszín: Polgármesteri Hivatal udvara

13:15-14:30
Ebéd – Eleven food court

Polgármesteri Hivatal

14:30-16:00
d!enterprises
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Arros Orsolya menedzser (Hargita Holding)
  • • András Lehel vezérigazgató (Melinda-Impex Instal)
  • • Barta Vilmos ügyvezető (Nexxon)
  • • Godra Zsolt ügyvezető (Color Metal)
  • • Péter Balázs gazdasági igazgató (Matplast)

Moderátor:
• Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Polgármesteri Hivatal, tanácsterem

14:30-16:00
Klaszterek és d!hálók
(startégiaalkotó workshop, meghívás alapján)

Előadók:

  • • Deák Gyöngyvér regionális képviselet vezető (Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Kft)
  • • Erdudac Daniel ügyvezető (ErdSoft, Szabadka)
  • • Kolumbán Gábor elnök (Civitas Alapítvány)
  • • Ónody László fejlesztő (Green Web)
  • • Vajda Lajos alelnök (Clustero)

Moderátor:
Farkas András társalapító (PONT Csoport)

Tamási Áron Elméleti Líceum

14:30-16:00
Digitális oktatás
(előadások)

    Előadók:

  • • Molnár Szilárd oktatási és tudásmenedzsment szakértő (DPMK)
  • • Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)
  • • U-hub mentorprogram fiataljai
  • • Heuréka mentorprogram fiataljai
  • • Trucza Samu innovátor diák

16:00-16:30
Kávészünet

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

16:30-18:00
TECH Pitch
(céges tech bemutatók)

Klasztertagok és vállalkozások technikai jellegű bemutatkozása (jelentkezések függvényében 2-5 percben).

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Városi Könyvtár médiaterem

16:30-18:00
ERP A-tól Z-ig
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Kocsis Levente-Albert technikai igazgató (Navigator Software)
  • • Székely Barnabás adatvédelmi szaktanácsadó, tréner (Cluj Privacy Hub)
  • • Balázs Bécsi Zsolt-Kelemen gazdasági tanácsadó, MBA executive
  • • Soós László ügyvezető (One Logic Kft)
  • • Ban-Gagyi Rudolf ERP ügyfél

Moderátor:
Balázs Endre ügyvezető (Navigator Software Kft)

Tamási Áron Elméleti Líceum

16:30-18:00
Digitalizáció és oktatás
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Molnár Szilárd tudásmenedzsment szakértő (Digitális Pedagógiai Módszertani Központ)
  • • Szélyes Levente ügyvezető (Softech Kft)
  • • Robu Judit egyetemi docens (BBTE)
  • • Racskó Péter digitális oktatási szakértő (Digitális Mintaiskola)

Moderátor:
Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)

Küküllő Szálló, Szejke terem

18:30 – 20:00
B2B Üzleti fórum az  Enterprise Europe Network közreműködésével

Küküllő Szálló

20:00-22:00
Díszvacsora és Csípán pálinkakóstoló

Küküllő szálló

22:00-02:00
Koncert és buli, a jó hangulatot Simó Annamária és zenekara biztosítja