Összes nap 2018

Nulladik nap

2018.október.17, szerda

A programunk feltöltés alatt van. A végleges programért látogass még vissza az oldalunkra!

Gondűző étterem

19:00-22:00
VIP meetup, vacsora és Legendárium bemutató

Meghívott: Fazakas Szabolcs producer, társalapító (Legendárium)

Első nap

2018.október.18, csütörtök

Polgármesteri Hivatal, előtér

08:30-09:30
Regisztráció

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

09:30-10:00
Megnyitó beszédek

  • • Bihari Béla elnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Gnome Design)
  • • Tóth László főkonzul (Csíkszereda Főkonzulátusa)
  • • Gálfi Árpád polgármester (Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala)
  • • Simon Károly koordinátor (U-Hub)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

10:00-11:30
Digitális Székelyföld
Plenáris  előadások

Előadók:

  • • Egyed Zoltán, Site Reliability Engineer (Google – San Francisco), alelnök (Szilícium-völgyi Innovációs és Tudományos Társaság): Mi hoz a következő 3 év?
  • • Erdélyi Rudolf Zalán, vezérigazgató (Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt): A Digitális Jólét Program határon túli kiterjesztése
  • • Porcsalmi Bálint, ügyvezető elnök (RMDSZ): TransylvaniaNOW 

Moderátor:
Rácz Attila, alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

11:30-12:00
Kávészünet

12:00-13:15
Digitális Székelyföld
Plenáris  előadások

Előadók:

  • • Amberger Árpád, vezérigazgató (Globmax Zrt): Az önkormányzati döntéshozatal informatikai támogatása, Önkormányzati TV
  • • Szélyes Levente, ügyvezető (Softech Kft): Nem csak a 20 éveseké az IT világ
  • • Beke Zoltán, ügyvezető (Mortoff Kft): Ipar 4.0
  • • Szőcs Endre, alelnök (Romániai Magyar Közgazdász Társaság): Fintech szemelvények az RMKT Vándorgyűlésről
  • • Szakács-Paál István, menedzser (Harghita Business Center): IT központ Székelyudvarhelyen – a Harghita Business Center jövőképe
  • • Bartis Botond, országos eladási igazgató (Goodwill Consulting): IT&C fejlesztések finanszírozási lehetőségei

Moderátor:
Rácz Attila, alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Helyszín: Polgármesteri Hivatal udvara

13:15-14:30
Ebéd – Eleven food court

Polgármesteri Hivatal

14:30-16:00
d!enterprises
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Arros Orsolya menedzser (Hargita Holding)
  • • András Lehel vezérigazgató (Melinda-Impex Instal)
  • • Barta Vilmos ügyvezető (Nexxon)
  • • Godra Zsolt ügyvezető (Color Metal)
  • • Péter Balázs gazdasági igazgató (Matplast)

Moderátor:
• Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Polgármesteri Hivatal, tanácsterem

14:30-16:00
Klaszterek és d!hálók
(startégiaalkotó workshop, meghívás alapján)

Előadók:

  • • Deák Gyöngyvér regionális képviselet vezető (Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat)
  • • Erdudac Daniel ügyvezető (ErdSoft, Szabadka)
  • • Kolumbán Gábor elnök (Civitas Alapítvány)
  • • Ónody László fejlesztő (Green Web)
  • • Vajda Lajos alelnök (Clustero)

Moderátor:
Farkas András társalapító (PONT Csoport)

Tamási Áron Elméleti Líceum

14:30-16:00
Digitális oktatás
(előadások)

    Előadók:

  • • Molnár Szilárd oktatási és tudásmenedzsment szakértő (DPMK)
  • • Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)
  • • U-hub mentorprogram fiataljai
  • • Heuréka mentorprogram fiataljai
  • • Trucza Samu innovátor diák

16:00-16:30
Kávészünet

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

16:30-18:00
TECH Pitch
(céges tech bemutatók)

Klasztertagok és vállalkozások technikai jellegű bemutatkozása (jelentkezések függvényében 2-5 percben).

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Városi Könyvtár médiaterem

16:30-18:00
ERP A-tól Z-ig
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Kocsis Levente-Albert technikai igazgató (Navigator Software)
  • • Balázs Bécsi Zsolt-Kelemen gazdasági tanácsadó, MBA executive
  • • Székely Barnabás adatvédelmi szaktanácsadó, tréner (Cluj Privacy Hub)
  • • Soós László ügyvezető (One Logic Kft)
  • • Ban-Gagyi Rudolf ERP ügyfél

Moderátor:
Balázs Endre ügyvezető (Navigator Software)

Tamási Áron Elméleti Líceum

16:30-18:00
Digitalizáció és oktatás
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Molnár Szilárd tudásmenedzsment szakértő (Digitális Pedagógiai Módszertani Központ)
  • • Szélyes Levente ügyvezető (Softech Kft)
  • • Robu Judit egyetemi docens (BBTE)
  • • Racskó Péter digitális oktatási szakértő (Digitális Mintaiskola)

Moderátor:
Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)

Küküllő Szálló, Szejke terem

18:30 – 20:00
B2B Üzleti fórum az  Enterprise Europe Network közreműködésével

Küküllő Szálló

20:00-22:00
Díszvacsora és Csípán pálinkakóstoló

Küküllő szálló

22:00-02:00
Koncert és buli, a jó hangulatot Simó Annamária és zenekara biztosítja

 

Második nap

2018.október.19 péntek

Polgármesteri Hivatal

08:30-09:30
Regisztráció

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

09:30-10:00
Megnyitó beszédek

  • • Zákonyi Botond nagykövet (Magyarország Bukaresti Nagykövetsége)
  • • Palkovics László innovációs és technológiai miniszter üzenete
  • • Borboly Csaba elnök (Hargita Megye Tanácsa)
  • • Széles András alpolgármester (Tamási Város Önkormányzata)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

10:00-11:30
Digitális Székelyföld
Plenáris  előadások 

Előadók:

  • • Daradics Kinga felsővezető (MOL Group Hungary): Digitális kihívások
  • • Szilágyi Péter vezető fejlesztő (Ethereum): A cypherpunk végjátéka: virtuális alkotásaink uralma
  • • Demény Alpár Attila mérnöki igazgató (HARMAN International): Happy Engineering vezetési stílus
  • • Magyari Péter közgazdász: Digitalizáció – kinek mi? Avagy a kikerülhetetlen ösvény a sikeres versenyképesség érdekében
  • • Tóth Attila ügyvezető (Cognitive Creators): A mesterséges intelligencia és a humán kreativitás találkozása a nagyvállati content managementben
  • • Molnár József kommunikációs igazgató (Innobyte Informatikai Kft): Ki talál „digitalizációs terra incognita”-t? Bemutatkozik: INNObyte

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

11:30-12:00
Kávészünet

Az előtérben: Legendárium hologram, 3D nyomtató, Biro Elektromobil, támogatók kiállításai.

12:00-13:15
Kiberbiztonság
Plenáris  előadások és LIVE hacking

Előadók:

  • • Kmetty József ügyvezető (Kürt Zrt)
  • • Csenteri Levente ügyvezető (Combridge)
  • • Dániel Szabolcs IT Biztonsági Architekt (Innobyte Informatikai Kft): Adatbiztonság a mobil világban
  • • LIVE HACKING az Ernst&Young közreműködésével

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Polgármesteri Hivatal udvara

13:15-14:30
Ebéd – Székely hotdog food court

14:30-18:00
Szekció előadások

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

16:30-18:00
Digipolgik
(kerekasztal beszélgetés)

Előadók:

  • • Mikulák Péter smart city szakértő (Civitas Sapiens)
  • • Jakab Attila városmenedzser (Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala)
  • • Antal Árpád András polgármester (Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala)
  • • Széles András alpolgármester (Tamási Város Önkormányzata)
  • • Borboly Csaba elnök (Hargita Megye Tanácsa)

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Tamási Áron Elméleti Líceum

14:30-16:00
d!kutatás-fejlesztés
(előadások)

Előadók:

  • • Bálint Zoltán kutató (BBTE):
  • Számítógépes diagnosztika az orvosi képalkotásban
  • • Járai-Szabó Ferenc kutató (BBTE):
  • Számítógépes szimulációk a fizikában
  • • Róth Ágoston kutató (BBTE):
  • Számítógépi geometria és modellezés
  • • Fejér Szilárd kutató (Promedical Center):
  • A számítógépes modellezések szerepe a nanotechnológiában

Moderátor:
Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)

Városi Könyvtár

14:00-16:00
TECH Day #1
#security #web #UX #gamification
(előadások)

Előadók:

  • • Kodok Márton  senior szoftverfejlesztő (REEA):
  • Webalkalmazások skálázhatósága a Google Cloud Platformon
  • • W. Szabó Péter UX kutató:
  • Egy weboldal 2020-ban
  • • Az Ernst&Young előadása:
  • Kiberbiztonság
  • • Pusztai Ádám tréner:
  • Aktív és visszatérő felhasználók – hogyan érhetjük ezt el egyszerűen?
  • • Oláh Ildikó fejlesztő (Cognitive Creators):
  • Okos-funkcionális esztétika a nagyvállalati szoftverfejlesztésben

Moderátor:
Bálint Ákos CEO (Appforté)

16:00-16:30
Kávészünet

Állandó Kiállítások az előterekben:
Könyvtár – 3D nyomtató; Polgármesteri hivatal: 3D nyomtató, Biro Elektromobil, Legendárium hologramok

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

16:30-18:00
Smart city
(projektbemutatók)

Előadók:

  • • Csenteri Levente CEO (Combridge): A digitális önkormányzástól az elektromos töltőállomásokig
  • • Amberger Árpád vezérigazgató (Globmax Zrt.): Önkormányzat TV
  • • Moldován József menedzser (Smart tech Alliance): Digitális önkormányzati rendszerek
  • • Mikulák Péter smart city szakértő (Civitas Sapiens): A Civitas Sapiens Smart city megoldása Magyarországon
  • • Széles András alpolgármester (Tamási Város Önkormányzata): A smart city szállítók motiválása

Moderátor:
Rácz Attila alelnök (IT PLUS Klaszter), CEO (Magic Solutions)

Tamási Áron Elméleti Líceum

16:30-18:00
TECH Day #2
#blockchain #deeplearning
(tech workshops)

Előadók:

  • • Török-Vistai Tamás projektmenedzser (Codespring):
  • Udvarlej, blockchain platformra épülő helyi fizetőeszköz
  • • Bustya Attila mérnök-közgazdász (Spider Drone Security)
  • • Kiss Anna szoftverfejlesztő (Codespring):
  • Erdélyi magyar népzene osztályozása konvolúciós neurális hálókkal
  • • Ráduly Zalán programozó (Codespring):
  • Sniff! kutyafajta azonosítás neurális hálók segítségével

Moderátor:
Simon Károly egyetemi adjunktus (BBTE), projektmenedzser (Codespring)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

18:00
Zárszó

Mokka

21:00
Levezető afterparty