Program teszt

Második nap

2017.október.19, csütörtök

Arta Művész Mozi - színházterem

09:00-09:45

Regisztráció

Arta Művész Mozi - színházterem

09:45-10:20

Megnyitó beszédek


  • Bihari Béla
    elnök (IT Plus Klaszter)
  • Henning László- János
    alelnök (Kovászna Megye Tanácsa)
  • Edler András György
    elnök (Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara)

Arta Művész Mozi - színházterem

10:20-11:00

Plenáris  előadások


  • Moderátor:
  • Moderátor Rácz Attila
    CEO (Magic Solutions)
  • Meghívottak:
  • Somodi Zoltán
    CEO (Matrix Business Consulting, Bukarest)

  • Tarnóy Péter
    CEO (Elektromotive Kft, Magyarország)

11:00-11:15

Kávészünet

11:20-12:20

Plenáris  előadások


12:20-12:30

Diaszpóra Plus projektbemutató

Német Attila – szaktanácsadó (LAM Alapítvány)

Arta Művész Mozi - színházterem

12:30-13:00

Főtámogatói előadások

13:00-14:30

Ebéd

14:30-18:00

Szekció előadások

Arta Művész Mozi – Chaplin terem

Business Panel

14:30-16:00

#agrárIT


Moderátor:

  • Miklós Ervin
    CEO (LGT Project)

Meghívottak:

  • Magyar Ferenc
    alelnök Magyarországi AgroIT Klaszter
  • ifj. Orbán Miklós
    elnök (AgroSic Közösségek Közti Társulás)
  • Berkovich Gábor
    CEO (Seacon Europe Kft.)
  • Szaplonczay Orsolya
    menedzser (Innoskart Klaszter)

Arta Művész Mozi – színházterem

Humantőke Panel

14:30-16:00

#ModernVállalkozásokProgramja


  • Előadó:
  • Ballai Máté – IKT tanácsadó (Magyar Kereskedelmi és Iparkamara)

#sikeresprojektek


Moderátor:

  • Simon Károly
    manager (uHub)
  • Meghívott:
  • Kiss Anna
    FestivApp (Codespring)

#szakmaigyakorlat


Moderátor:

  • Simon Károly
    manager (uHub)
  • Meghívott gyakorlatozó egyetemisták:
  • Erdély Katalin
    Enetix Software
  • Farkas Ábel
    HamorSoft

16:00-16:30

Kávészünet

16:30-18:00

#székelyERP


Moderátor:

  • Hargitay Tamás- 
    CEO (LGT Project)

Meghívottak:

  • Balázs Endre
    CEO (Navigator Software)
  • Bodosi Imre
    CEO (HAMOR Soft Kft.)
  • György Zsolt
    CEO (Cosys Kft.)
  • Ferencz Zoltan
    CBO (Bossinfo Kft)

16:30-18:00

#szakmaigyakorlat #sikeresprojektek


Moderátor:

  • Simon Károly
    manager (uHub)
  • Döngölő Zsolt
    Nagyappo (Codespring)
  • Balázs Tünde
    Szék(h)elyek (Minic Studio)
  • Kelemen Kinga
    Szék(h)elyek (Minic Studio)
  • Borsay Zsuzsa
    Digitális Székelyföld platform (Codespring)
  • Tüzes-Bölöni Kincső
    Digitális Székelyföld platform (Codespring)

#fiatalvállalkozók


  • Előadó:
  • Takács Kató Kata
  • bemutatója és előadása – Vállalkozás A-tól Z-ig, jogi kisokos

Arta Művész Mozi – Fellini terem

Oktatás Panel

14:30-18:00

#digitálisoktatás


  • 14:30-14:45
  • Köszöntőbeszéd:
  • Burus-Siklódi Botond – Elnök (RMPSZ)
  • 14:45-15:00
  • Köszöntőbeszéd:
  • Kiss Imre
    Főtanfelügyelő Kovászna megye
  • 15:00-15:45
  • A magyarországi Digitális Oktatási Stratégia (DOS) bemutatása:
  • Molnár Szilárd
    tanácsadó (NSKI, Magyarország)
  • 15:45-16:15
  • Kávészünet
  • 16:15-17:40
  • Moderátor:
  • Rácz Attila – CEO (Magic Solutions)
  • A Digitális Oktatási Stratégia honosítási lehetőségei Székelyföldön – nyílt beszélgetés a résztvevő tanárokkal
  • Mikes Kelemen Elméleti Líceum
  • Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola
  • Csutak Vilmos Pedagógusok Háza – Sepsiszentgyörgy
  • Apor Péter Szaklíceum – Kézdivásárhely
  • József Attila Általános Iskola
  • Liviu Rebreanu Általános Iskola – Csíkszereda
  • Orbán Balázs Gimnázium – Székelykeresztúr
  • 17:30-18:00
  • Kutatási és alternatív oktatási sikertörténetek:
  • Biró A. Zoltán
    kutató (Sapientia EMTE)
  • Lukács Alpár László
    társalapító (Cognitive Creators)
  • Orbán Balázs-Attila
    projekt menedzser (Red Rock Tech)

Best Western Hotel – Park vendéglő

18:30 – 19:30

B2B Üzleti fórum –  Enterprise Europe Network közreműködésével

Best Western Hotel – Park vendéglő

20:00

Vacsora és borkóstoló a Kékfrankos Borház közreműködésével

Tein

21:30

IT Party