– Orbán Balázs – Gnome Design
Előadás címe: FeatureCloud: AI store az orvosi kutatásban
A FeatureCloud egy újszerű mesterséges intelligencia platform, amely pácienseket, orvosok- és kutatók munkáját hivatott segíteni. A platform az elosztott rendszerben működő mesterséges intelligencia alkalmazások működését támogatja, tervezésből fakadó adatvédelemmel rendelkezik. Az előremutató felhő alapú szolgáltatás lényege, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazások lokálisan futnak, ezért páciensek adatainak mozgatására nincsen szükség.
– Dr. Szenkovits Annamária – BBTE
Előadás címe: Chatbotok: Amikor a mesterséges intelligencia a közösségimédia-menedzsered.
A felmérések alapján, egyre több vásárló használ valamilyen közösségi médiai platformot vagy üzenetküldő alkalmazást, amikor egy cég ügyfélszolgálatához szeretne fordulni. A vállalkozások pedig egyre gyakrabban alkalmaznak chatbotokat a sok beérkező kérés megválaszolására, csökkenteni próbálva ezáltal a monoton, ismétlődő tevékenységekre szánt időt.
Szabadúszó programozóként az elmúlt évben több tíz online kisvállalkozásnak fejlesztettem chatbotot. Ezek nagyrésze a gyakran ismételt kérdések megválaszolására volt alkalmas, de olyan is akadt köztük, amelyik időpontfoglalásban vagy ajándékvásárlásban segített.
Bemutatómban a chatbotfejlesztés lehetőségeit, kihívásait, illetve korlátait szeretném összefoglalni, kitérve a felhasználható technológiákra, mesterséges intelligenciai eszköztárakra, keretrendszerekre.
– Domján Ádám – Innobyte Kft
Előadás címe: AI forradalom az ügyfélszolgálatban
A gépi beszédértés, pontosabban az NLP technológiák területén elért legújabb áttöréseknek köszönhetően új távlatok és lehetőségek nyíltak az ügyfélszolgálati feladatok automatizálásában. Hogyan érti meg a gép, hogy mit mondunk neki és hogyan lehet ebből üzleti előnyt kovácsolni? Az Innobyte által leszállított sikeres NLP projektek tapasztalatai alapján kijelenthető, hogy ez már nem csak elméleti lehetőség, hanem maga a valóság.
– dr. Sándor Réka – BBTE
Előadás címe: Dan Dumitrescu
Dan Dumitrescu (vagy DD, vagy Dumi, ahogy a diákjai szólították) a romániai mesterséges intelligencia kutatások egy kiemelkedő személyisége volt. Számtalan fontos publikáció fűződik a nevéhez a gépi tanulás, evolúciós algoritmusok, fuzzy logika vagy a játékelmélet területéről.
A magyar felsőoktatás is sokat köszönhet neki (sok, ma is aktív kutató, doktori diákja volt) és az erdélyi magyar közösség is mindig fontos volt számára. Kedvenc helye a Madarasi Hargita volt, ezért az évente szervezett hargitai informatikus találkozó (HInTa) 2017 óta felvette a Dan Dumitrescu emléktábor nevet.
Mint Dumitrescu volt diákja, előadásomban az ő munkásságáról és a vele való közös munkáról fogok mesélni.
– dr. Szilágyi László – (Sapientia EMTE/CSC),
Előadás címe: A Sapientia Egyetem Számítógépes Intelligencia Kutatócsoportjának tevékenysége
Host : dr. Simon Károly